Берегово. ДНЗ № 12

Історія нашого садочка починається з далеких 60-тих років.

В одному мальовничому мікрорайоні м.Берегово на проспекті Геологів у 1963 році було здано в експлуатацію відомчий ясла- садок Закарпатської геологорозвідувальної експедиції №12. Садок був побудований по типовому проекту та відповідав усім вимогам на той час.Це була гарна двохповерхова будівля, розташована на площі 1.2 га.

В садочку функціонували  4 групи, з яких 1 - ясельна, та 3 - дошкільні, розрахованих на 100 дітей.Очолила колектив садочка завідуюча Зейкан Марія Іванівна. До складу педагогічного колективу, який працював з перших днів відкриття садка увійшли вихователі: Федорович В.Т., Сакалош М.А., Палфі М.В., Карбішева Л.І.- музичний керівник, Босенко Н.О.,Загарій Г.М., Тудовші М.М., Радик М.І., Марчук Е.І.

Перших своїх випускників у складі 11 дітей садочок випустив у 1964році.

В 1965 році наш садочок відвідав міністр геології СРСР Сидоренко В.А.

Робота колективу була направлена не лише на якісну навчально-виховну роботу, а й на благоустрій, озеленення території, створення відповідних умов для перебування дітей в закладі. Це була важка і кропітка робота, адже теріторія садочка після будівництва була пустирем.

Також почали облаштовувати майданчики.

Тепер наш садочок нагадує паркову зону, де ростуть стрункі берізки, тендітні горобинки, червоні калини та величезні сосни з каштанами, а також різні фруктові дерева, якими в літку смакують дітки.

Велика увага в садочку приділялась зміцненню здоров'я дітей. Для цього були створені усі умови. В садочку працював гарно оснащений медичний кабінет.

В літній період діти разом з персоналом садочка виїзджали на літню дачу, яка знаходилась  на березі річки Боржава в селі Квасово. В понеділок зранку організовано саджали дітей в автобус, загружали речі, а в п'ятницю вечером на вихідні верталися додому. Тут діти мали можливість нетільки дихати свіжим повітрям, але побігати босоніж по травичці, посмагати на сонечку. З метою загартування проводили обливання рук та ніг водою. Найулюбленішою розвагою дітей на дачі було катання на плотах.

У 1986 році була проведена добудова та реконструкція садочка. Наш садочок розширився до 6-ти груп на 140 дитячих місць, отримала гарний просторий музично-спортивний зал та фоє. Площа будівлі стала 1357кв.м.

Для покращення роботи з фізичного виховання був побудований і обладнаний спортивний майданчик.

З 1999 року заклад з підвідомчого підпорядкування Закарпатської ГРЕ переданий на баланс управління освіти Берегівської міської ради.

У житті нашого садочка були і радощі, і потрясіння. Колектив пережив  тяжки роки, коли зарплату видавали продуктами, і коли дитячий сад був на межі закриття.

Але наш колектив разом з батьками на чолі з завідуючою Надією Миколаївною Мадярко змогли його відстояти .

Хочеться виразити вдячність людям, які тут працювали і продовжують працювати. Адже завдяки їх дбайливим рукам і серцям, відкритим для будьяких дитячих питань, виросло не одно покоління дітей, які ставши батьками зараз приводять в наш дитячий сад своїх дітей.

Наш дитячий сад пам'ятають випускники, а ми, у свою чергу, пишаємося їх успіхами.